Urológiai Program

Tudományos parkot adtak át Debrecenben

Áder János, Magyarország köztársasági elnöke, Kósa Lajos, Debrecen város polgármestere, Miklóssy Ferenc, a Hajdú-Bihar Megyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöke és Bogsch Erik, a Richter Gedeon Részvénytársaság vezérigazgatója ünnepélyes keretek között avatta fel a Pharmapolis Gyógyszeripari Tudományos Parkot. 

Tudományos parkot adtak át DebrecenbenA hatmilliárd forintból megvalósult, 50 százalékban Európai Uniós forrásból finanszírozott beruházás a hazai gyógyszeripari kutatás-fejlesztésben érdekelt kis- és középvállalkozásoknak teremt világszínvonalú infrastrukturális hátteret. A Kormány az Új Széchenyi Terv keretében célul tűzte ki, hogy pólusvárosokban hozzanak létre magas hozzáadott szellemi értékű gyógyszeripari innovációs tevékenységhez, köztük elsősorban a biotechnológiai kutatáshoz szükséges tudás-bázisokat és koncentrált infrastrukturális hátteret. Ennek jegyében született meg a Pharmapolis Debrecen Innovatív Gyógyszeripari Klaszter, amely a hazai klaszterek között egyedülálló módon egyesíti a tőkeerős közép- és nagyvállalatok, az innovatív egyetemi „spin-off” és „start-up” vállalkozások, az önkormányzat, valamint az egyetem és a kamara iparfejlesztési törekvéseit. A klaszter jelenleg 28 tagból áll.

A Pharmapolis Debrecen Innovatív Gyógyszeripari Klaszter szakmai bázisán működő Pharmapolis Gyógyszeripari Tudományos Park Kft-t. a Debreceni Vagyonkezelő Zrt., a Hajdú-Bihar Megyei Kereskedelmi és Iparkamara, valamint a Richter Gedeon Nyrt. alapította azzal a céllal, hogy Debrecenben a meglévő erőforrásokat kihasználva koncentrált, üzleti alapon működő kutatás-fejlesztési és innovációs szolgáltató központot hozzanak létre.

A mintegy hatmilliárd forintból elkészült tudományos park beruházási költségeinek 50 százalékát az Új Széchenyi Terv Vállalkozásfejlesztési Programjának innovációs és technológiai parkok támogatására kiírt pályázatán elnyert összegből finanszírozta a Pharmapolis Gyógyszeripari Tudományos Park Kft.
A 10 500 négyzetméteres, korszerű kutatóbázist a bérlők előzetes igényeihez igazodva alakították ki, így olyan kutatás-fejlesztési és innovációs központ jött létre, amely megfelelő technológiával támogatja a gyógyszeripari ágazatban működő KKV-k egyedi és magas szintű igényeit, valamint technológiai inkubátor szolgáltatások széles skáláját képes nyújtani. Az épületben a többi között a XXI. század követelményeinek megfelelően felszerelt kísérleti laboratóriumok, állatház, injekciós gyógyszerformákat fejlesztő laborterület, valamint irodahelyiségek és konferenciatermek kaptak helyet.